Skip to content

POWER RANKING #11

Parę niespodzianek zamieszało w naszym nowym Power Rankingu, więc nie pozostaje nic innego, jak tylko do niego zaprosić! Kto na tronie, kto w ogonie? Tekst przygotował Jakub Kazula. 

1. KANSAS CITY CHIEFS (miejsce tydzień temu – 1)

Bye week zostawia liderów na ich miejscu.

2. PITTSBURGH STEELERS (2)

Steelers zgodnie z planem pokonali Bengals i umacniają się na drugim miejscu rankingu, szczególnie że za nimi, cóż, dzieje się.

3. NEW ORLEANS SAINTS (5)

Saints korzystają z zamieszania związanego z porażkami Ravens i Seahawks i po słabym początku sezonu wskakują na trzecie miejsce, czyli tak jak zaczynali naszą zabawę.

4. BALTIMORE RAVENS (3)

Ravens przegrali w trudnych warunkach z Patriots i pokazali, że mogą mieć więcej znaków zapytania niż się wydawało. Szczególnie jak ich gra biegowa przestaje działać. Również w obronie.

5. GREEN BAY PACKERS (6)

Packers pomęczyli się trochę z Jaguars, jednak zwyciężyli, w porównaniu do rywali z czołówki.

6. SEATTLE SEAHAWKS (4)

Trudno powiedzieć, dokąd zmierzają Seahawks z tą obroną. Szczególnie jak Russell Wilson będzie miał gorszy dzień. A miewał już takie w tym sezonie. Na ten moment są razem z Packers w kategorii “boom or bust” ostatnich tygodni.

7. INDIANAPOLIS COLTS (9)

Colts pokonali w bezpośrednim pojedynku Titans i wyszli na prowadzenie w dywizji. Będą musieli potwierdzić to jeszcze w rewanżu, ale na ten moment są wyraźnie najlepszym zespołem w AFC South.

8. TAMPA BAY BUCCANEERS (8)

Buccaneers zgodnie z planem odbili sobie porażkę sprzed tygodnia, wyraźnie pokonując Panthers, jednak będziemy potrzebowali czegoś więcej, żeby zmazać z ich pozycji łomot z Saints.

9. LOS ANGELES RAMS (11)

Zwycięstwo z Seahawks przywraca ich do pierwszej dziesiątki, a jednocześnie bardzo mocno miesza w dywizji NFC West. Do samego końca będzie bitwa o zwycięstwo, a nam nie pozostaje nic innego jak usiąść z popcornem i to oglądać.

10. BUFFALO BILLS (7)

Bills przegrali z Cardinals, co wrzuca ich na koniec dziesiątki. I choć mecz był bliski, to ekipa z Buffalo musi oglądać się za siebie, gdzie są już Dolphins.

11. LAS VEGAS RAIDERS (12)

Raiders bardzo pewnie pokonują Broncos i coraz bardziej oswajają się z myślą o playoffach. Jednocześnie są jedną z pewniejszych drużyn w AFC.

12. MIAMI DOLPHINS (13)

Do takiego miana zaczynają też aspirować Dolphins, u których coraz lepiej funkcjonuje obrona. Dorzućmy do tego niezły atak z Tuą na czele i Bills muszą uważać na swoje pewne miejsce na szczycie dywizji.

13. ARIZONA CARDINALS (14)

Zwycięstwo po hail mary z Bills daje im coraz lepszą sytuację w dywizji, w której będą się bić z Seahawks i Rams. A pierwsza szansa już czwartkowej nocy.

14. TENNESSEE TITANS (10)

Titans mają problemy. Przegrali 3 z 4 ostatnich meczów i męczą się z dobrymi drużynami. Teraz przegrali z Colts i jak tak dalej pójdzie to mogą mieć kłopoty w dywizji.

15. CLEVELAND BROWNS (15)

Browns w absolutnie beznadziejnej pogodzie ograli Texans, tak jak potrzebowali. Trudno wyciągać na podstawie tego meczu inne wnioski niż po prostu takie, że zrobili, co musieli.

16. NEW ENGLAND PATRIOTS (21)

Patriots niemal znikąd ogrywają Ravens i z tygodnia na tydzień wyglądają coraz lepiej. Problem w tym, że może być już za późno na odrabianie strat do playoffów.

17. SAN FRANCISCO 49ERS (17)

Kontynuacja problemów 49ers, jednak porażka z Saints ujmy nie przynosi. Stąd też pozostaną na razie na swojej aktualnej pozycji.

18. MINNESOTA VIKINGS (19)

Vikings w ważnym meczu ogrywają Bears i wracają do gry. Podobnie jak z Patriots – szanse są niewielkie, ale jeszcze żyją.

19. CHICAGO BEARS (18)

W odróżnieniu od Bears, którzy może i mają lepszy bilans, ale nie mają czegoś takiego jak atak. Kompletnie sobie nie radzą. A jeszcze stracili Nicka Folesa.

20. PHILADELPHIA EAGLES (16)

Eagles mieli idealną pozycję, żeby wygrać w dywizji, ale postanowili przegrać z Giants. I robi nam się ciekawie. Albo inaczej – “ciekawie”. Kto przegra mniej w NFC East. Szał!

21. HOUSTON TEXANS (20)

Texans przegrali w dziwnym meczu z Browns, jednak oni już dawno idą raczej w stronę tanku. Chociaż nie, ich pick mają Dolphins. To w takim razie nie wiemy gdzie idą, ale na razie nie do przodu, to na pewno.

22. CAROLINA PANTHERS (22)

Panthers dostali 46 punktów od Bucs, ale to wciąż całkiem niezła drużyna. Początek trzeciej dziesiątki wydaje się być dla nich idealnym miejscem.

23. ATLANTA FALCONS (23)

Bye week pozostawia Falcons na ich miejscu.

24. NEW YORK GIANTS (28)

Giants wracają do gry! Jakkolwiek to nie brzmi z tym bilansem, ale NFC East takie już jest w tym sezonie.

25. DETROIT LIONS (27)

Lions wygrywają z WFT pokazując, że są lepsi niż ostatnie drużyny ligi. Ale pewnie zaraz przegrają z jakimś średniakiem, żeby nam udowodnić, że nie za bardzo. Klasyk.

26. CINCINNATI BENGALS (24)

Bengals uśmiechnięci ze względu na Joe Burrowa zmierzają po jak najwyższy pick w drafcie, żeby go jeszcze wzmocnić. I tak trzeba.

27. DENVER BRONCOS (25)

Broncos dostają mocny łomot od Raiders i stabilizują się na pozycjach “25 i niższe”. To chyba aktualnie ich sufit.

28. LOS ANGELES CHARGERS (26)

Chargers grają nieźle i przegrywają. A z nowych rzeczy? W sumie nic.

29. DALLAS COWBOYS (29)

Bye week.

30. JACKSONVILLE JAGUARS (30)

Jaguars postraszyli Packers, ale ostatecznie nie popsuli sobie tanku, wciąż licząc, że Jets się jeszcze gdzieś “potkną” i… wygrają.

31. WASHINGTON FOOTBALL TEAM (31)

Porażka z Lions utrzymuje ich w samej końcówce, mimo ładnego powrotu Alexa Smitha. Na ostatnim miejscu jednak nie będą.

32. NEW YORK JETS (32)

Wiecie dlaczego.

Autor: Jakub Kazula

Źródło zdjęcia: patriots .com

Leave a Reply

%d bloggers like this: