Skip to content

POWER RANKING #14

Komu playoffy, a komu kanapa? Sezon zasadniczy wkracza w decydującą fazę, a wraz z nim – Power Ranking. Zapraszamy!

1. KANSAS CITY CHIEFS (poprzedni ranking – 1)

Na pierwszym miejscu bez zmian, Chiefs, mimo sporadycznych problemów wyglądają wciąż jak najlepsza drużyna ligi.

2. NEW ORLEANS SAINTS (2)

Saints przegrywają, ale jak już wspominaliśmy, oni na drugim miejscu tego rankingu są nieco na wyrost, do momentu powrotu Drew Breesa. Bo to z nim będą wyglądać jak druga drużyna ligi, nie z Taysomem Hillem. A Brees wrócił już do treningów.

3. GREEN BAY PACKERS (4)

Packers przesuwają się po porażce Steelers, bo mimo problemów grają dość pewnie i są na dobrej drodze do bye weeku i pierwszego seedu w NFC. A w zimę każdy będzie miał problemy w śnieżnym Wisconsin.

4. PITTSBURGH STEELERS (3)

Porażki chodzą parami – przynajmniej w przypadku Steelers. Ekipa z Pittsburgha wpadła w dość poważny dołek, szczególnie ofensywnie. Steelers mają jednak szczęście, że playoffy startują dopiero w styczniu.

5. BUFFALO BILLS (6)

Z kolei Bills chcieliby, żeby zaczęły się już teraz, bo złapali formę, jakiej dawno nie mieli. Josh Allen wygląda jak topowy rozgrywający, a sami Bills jak mini walec, którym mogliby sobie utorować drogę do meczu o mistrzostwo konferencji.

6. SEATTLE SEAHAWKS (5)

Seahawks w tym tygodniu grali z Jets, więc trochę sobie poużywali i czekają do następnego. Mini bye week za nimi.

7. TENNESSEE TITANS (7)

W podobnej sytuacji Titans, którzy mieli w kalendarzu Jaguars. Odhaczone i patrzymy dalej, trudno na ten moment uwierzyć, że Jags i Jets jeszcze w tym sezonie wygrają.

8. LOS ANGELES RAMS (8)

Rams w ważnym meczu gładko ogrywają Patriots i wyglądają jak jedna z najlepszych drużyn NFC. Sean McVay ponownie ma świetne plany na mecz (bardzo dobry ruch z biegami na dwóch tight endów) i zdrowych wykonawców, którzy nie nawalają w kluczowych momentach.

9. INDIANAPOLIS COLTS (10)

Pewna wygrana nad Raiders przybliża Colts do playoffów, choć w Indianapolis chętnie patrzą jeszcze w stronę wygrania dywizji. Tu jednak Titans mogli już odskoczyć za daleko.

10. BALTIMORE RAVENS (11)

Ravens wracają do żywych! Lamar Jackson wrócił z szatni (mniejsza co tam robił) i dał zwycięstwo ekipie z Baltimore po strzelaninie mającej łącznie prawie 90 punktów. Przesuwa to Ravens o jedno miejsce…

11. CLEVELAND BROWNS (9)

…a Browns zrzuca o dwa. Nie znaczy to jednak, że był to słaby mecz z ich strony. Po prostu na ten moment okazali się słabsi od dywizyjnych rywali.

12. TAMPA BAY BUCCANEERS (12)

Bucs potrzebowali zwycięstwa nad Vikings i je odnieśli. Playoffy są już w zasadzie na wyciągnięcie ręki. A Tom Brady takich okazji nie zwykł wypuszczać.

13. ARIZONA CARDINALS (13)

Jeszcze bardziej zwycięstwa potrzebowali Cardinals, a po drugiej stronie stała mocna defensywa Giants. Kyler Murray i spółka wychodzą jednak z dołka. W najlepszym momencie.

14. MIAMI DOLPHINS (15)

Porażka z Chiefs ujmy nie przynosi, a obrona Dolphins wygląda coraz lepiej i przechwyciła trzy piłki Patricka Mahomesa. Dolphins przy dobrym dniu mogą być nieciekawym matchupem w playoffach.

15. NEW ENGLAND PATRIOTS (14)

Patriots szanse na playoffy mają już tylko matematyczne, a z Rams nie mieli większych szans. Czas patrzeć na przyszły sezon, w którym będą mieli sporo do powiedzenia w trakcie draftu i wolnej agentury.

16. MINNESOTA VIKINGS (17)

Vikings sami strzelają sobie po kolanach i – podobnie jak Patriots – oddalają się od playoffów. Obie te drużyny mają całkowity “boom or bust” sezon. I żadna z nich może nie skończyć jako to pierwsze.

17. WASHINGTON FOOTBALL TEAM (21)

Z kolei w playoffach możemy zobaczyć WFT. NFC East jest w tym roku co najmniej kiepska, ale emocji tam nie brakuje. Kto powiedziałby, że o playoffy będą walczyć WFT i Giants? A jeszcze Eagles wyskoczyli z niespodziewanym zwycięstwem nad Saints.

18. SAN FRANCISCO 49ERS (16)

Porażka z WFT chwały nie przynosi, jednak 49ers mają w tym sezonie na tyle dużo problemów, żeby ustatkować się w tym właśnie miejscu w rankingu. W playoffach niestety nie.

19. NEW YORK GIANTS (18)

Giants przegrywają z Cardinals i oddalili się od playoffów, ale szanse na nie wciąż są. A i zdolność do sprawiania niespodzianek w Nowym Jorku już stwierdzono.

20. LAS VEGAS RAIDERS (19)

Raiders – podobnie jak Giants – od playoffów się oddalili i trudno uwierzyć, że mogliby wrócić. Nie wygląda bowiem, żeby Ravens albo Colts mieli się wysypać. Trzeba liczyć na Dolphins.

21. CHICAGO BEARS (23)

Bears w końcu wygrywają, ale na playoffy będzie raczej za późno. Chociaż ewentualna wygrana z Vikings w tym tygodniu da im jeszcze takie nadzieje.

22. PHILADELPHIA EAGLES (24)

Eagles ogrywają Saints, a ich nowy QB, Jalen Hurts, wygląda przy tym całkiem nieźle. Ten sezon nie jest jeszcze stracony, dzięki temu że są w NFC East. Może jeszcze zaatakują?

23. CAROLINA PANTHERS (22)

Panthers na początku trzeciej dziesiątki utrzymują się już jakiś czas i taki jest ich poziom. Ni mniej, ni więcej. Może po offseasonie będzie z tym lepiej.

24. HOUSTON TEXANS (20)

Wysoka porażka z Bears nie pomoże nikomu. No może Dolphins, którzy mają pick Texans w drafcie. Całkowicie stracony sezon ekipy z Houston.

25. DENVER BRONCOS (27)

Broncos coś wygrają, coś przegrają i tak się ten sezon toczy. Choć powyżej 25. miejsca mogą już w rankingu nie podskoczyć.

26. LOS ANGELES CHARGERS (29)

Chargers z najgorszego występu jakiejkolwiek drużyny w tym sezonie przeszli do zwycięstwa nad Falcons. Bo w sumie czemu nie? Niesamowicie loteryjna drużyna.

27. ATLANTA FALCONS (25)

A Falcons są w stanie przegrać wszystko, to już wiemy. Nawet z Chargers, którzy chwilę wcześniej dostają 0-45.

28. DETROIT LIONS (26)

Lions są w podobnym stanie, co Broncos. Ot, tym razem przegrali z Packers. I tak to się kręci.

29. DALLAS COWBOYS (30)

Cowboys mogą żałować kontuzji Daka patrząc na to, co się dzieje w ich dywizji. A już przedłużenie jego kontraktu powinno być niemal z miejsca.

30. JACKSONVILLE JAGUARS (28)

Jags – jak już wspomnieliśmy – wygrywać chyba nie zamierzają. Choć patrząc na skład – mogliby. To drużyna na więcej niż jedno zwycięstwo w sezonie.

31. CINCINNATI BENGALS (31)

Bengals bez Burrowa są drugą najgorszą drużyną ligi, tego ukryć się nie da. Nie idzie im nic.

32. NEW YORK JETS (32)

Ale w tym i tak nie przebiją Jets. Wiadomo.

Autor: Jakub Kazula

Źródło zdjęcia w leadzie: packers. com

Leave a Reply

%d