Skip to content

TNF: Saints vs Cowboys. Taysom, to twój czas

Taysom Hill ostatnią nadzieją New Orleans Saints? Rozgrywający w końcu dostanie swoją szansę w nowym sezonie. Od razu zostanie rzucony na głęboką wodę. Do Luizjany przyjeżdżają Dallas Cowboys,  którzy mają coś do udowodnienia po dwóch porażkach. Zapowiedź przygotował Miłosz Marek.

Dak attack

Cowboys mierzą się z pierwszym poważnym kryzysem w tym roku. Po miodowych miesiącach, w których media i kibice spragnieni powodzenia Cowboys chwalili ich za kolejne zwycięstwa z niżej notowanymi rywalami, a nawet za wartościowe porażki. Po dwóch ostatnich meczach zmienił się punkt widzenia. Kiedy już zespół z Dallas przymierzano nie tylko do występów w play-off, a nawet fantazjowano o Super Bowl, przyszły porażki z Broncos oraz Raiders.

Podczas Święta Dziękczynienia oczy Ameryki były zwrócone na AT&T Stadium, a tam gospodarze nie zachwycili. Co prawda Dak robił co mógł, grając bez dwóch najlepszych skrzydłowych i tak rzucił blisko 400 jardów, ale do sukcesu to nie wystarczyło.

Sytuacja zdrowotna “America’s Team” powoli poprawia się. Problem pojawił się w sztabie trenerskim. Z czwartkowego meczu wykluczony będzie Mike McCarthy, ale… czy to nie będzie wielka strata? Były szkoleniowiec Packers słynie z nieporadności zarządzania meczowym zegarem, a ligowi dziennikarze wskazują go jako najsłabsze ogniowo ekipy z Teksasu.

Pośrodku niczego

Źle dzieje się w Nowym Orleanie. Kibice nie wymagali zbyt wiele, po tym jak Drew Brees zakończył karierę, jednak obiecujący początek Jameisa Winstona dawał nadzieję na coś więcej, a przynajmniej ponowny awans do play-off.

Plaga kontuzji torpeduje te plany. Zaczynając od rozgrywającego poprzez największe gwiazdy ataku – Michaela Thomasa, Alvina Kamarę, podstawowych tackle – Ryana Ramczyka, Terrona Armsteda. Żadnego z nich nie zobaczymy w czwartkowy wieczór.

Sean Payton swoje nadzieje składa w ręce Taysoma Hilla, który dopiero teraz otrzyma swoją szansę na pokazanie się w roli podstawowego quarterbacka. O ile jego porażka w rywalizacji z Winstonem nie była wielką niespodzianką, to już fakt iż Trevor Semian dostał szansę wcześniej było zaskoczeniem. W końcu Hill ma spory kontrakt, a szkoleniowiec Świętych wielokrotnie i zachwalał atuty Hilla.

Hill potrafił skutecznie prowadzić atak Saints w poprzednim sezonie. Wówczas jednak był obudowany solidnymi ligowcami. Tych w tegorocznym składzie brakuje, a jeśli takowi są, to obejrzą mecz jedynie zza bocznej linii, poobijani mniej lub bardziej.

Kto wygra mecz?

View Results

Loading ... Loading ...

Autor: Miłosz Marek

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: