Skip to content

Tour de Polska – Offseason #2

Emocje po Super Bowl opadły, liga NFL wkracza w sezon ogórkowy, ale w Polsce wydarzyło się sporo. Drużyny wciąż odkrywają nowe karty, a to jeszcze nie koniec przygotowań do sezonu 2021. Najważniejsze wydarzenia i transfery zebrał jak zawsze Dariusz Grzybowski. Zapraszamy na drugie w tym offseasonie Tour de Polska.

LFA1

Lowlanders Białystok

Wicemistrzowie Polski ogłosili trzy bardzo ważne informacje. Pierwsza to zmiana na stanowisku trenera głównego, ekipę z Podlasia poprowadzi Troy Baker, który trenował w takich drużynach jak Prague Black Panthers, Lura Bulls czy AFC Bienna Jets.

Druga to, że w ich barwach zagra Jamie Cumberbatch, defensive back, który do tej pory grał tylko w D2 i D3 w ligach uczelnianych w USA.

Ostatnia informacja, Lowlanders zatrudnili Allena Wahlströma jako swojego koordynatora defensywy.  Będzie to jego pierwszy sezon w Europie.

Bydgoszcz Archers

Projekt futbolowy w Bydgoszczy rozwija się prężnie i nietrudno oprzeć się wrażeniu, że w tym roku celem jest finał. Łucznicy ogłosili już wzmocnienie z Europy, będzie to reprezentant Hiszpanii – Javier Carrasco Sanz, grający w swojej ojczyźnie, a także na fińskich boiskach. Oprócz pozycji DB, może on również wzmocnić atak, jako biegacz.

Bydgoszczanie ogłosili również kilku członków sztabu trenerskiego. Trzecią linię obrony trenować będzie związany do tej pory z Olsztyn Lakers – Piotr Materna, biegaczy pod swoje skrzydła przyjmie Marcin Pałaszewski, a trenerem przygotowania fizycznego i motorycznego będzie Paweł Ślęga.

Ponad to, do Archers wraca doświadczony defensywny liniowy Dawid Gajewski.

Tychy Falcons i Warsaw Eagles

Twe dwie drużyny nie pokazały jeszcze żadnych nowych informacji, spodziewać się można, że więcej dowiemy się bliżej startu sezonu.

Warsaw Mets

Po spektakularnych zagranicznych transferach, drużyna ze stolicy ogłosiła wiele transferów z naszego kraju. Pojawił się m.in. zaciąg z Lublina, w stolicy zagrają: linebacker Piotr Tomczuk, kicker/punter Dominik Szymański i defensive back Kajetan Frąc.

Z Europy przybędą również, Chris Andrukonis (receiver, który doświadczenie zbierał na Węgrzech oraz w Wielkiej Brytanii), a także tight end Nikita Venhryn, zawodnik z Ukrainy, dotychczas grający w Kyiv Patriots i Capitals.

Nowych graczy Mets znaleźli również w Białymstoku, po pierwsze DB Jędrzej Smolarski, a po drugie prawdziwa bomba, czyli był gracz Warsaw Eagles i Lowlanders: Daniel Tarnawski.

Silesia Rebels Katowice

Rebelianci ogłosili, że w tym roku ich rozgrywającym będzie…Jon Mullin, który w ostatnim sezonie grał w Lowlanders Białystok.

Rebels pokazali również, pierwsze efekty współpracy z miastem Katowice, czyli dotację na rozwój futbolu amerykańskiego w wysokości 380 000zł.

Kraków Kings

W Krakowie nie jest głośno o nowych ruchach, ale potwierdzono, że trenerem głównym będzie Zygmunt Łodziński. Formację defensywy koordynował natomiast Malik Jackson. Dodatkowo linię ofensywną wzmocni Sebastian Bal, dotychczas reprezentujący Rzeszów Rockets.

ELF

Panthers Wrocław

Poznaliśmy datę rozpoczęcia sezonu European League of Football, ale wciąż nie mamy pełnego terminarza.

Pantery, zgodnie z tradycją, przedstawiły też publicznie pamiątkowe pierścienie mistrzowskie (wyglądają imponująco), a następnie zaczęły odkrywać karty dotyczące ich sztabu trenerskiego i zawodników importowanych. DC mistrzów Polski pozostanie Demetrius „Meach” Eaton,  a trenerem DBs oraz asystentem trenera do spraw S&C będzie dobrze znany w Polsce Deante Battle.

Najefektowniej prezentuje się import na pozycji tight enda, czyli Ryan Smith, będący jednym z najciekawszych UFA swojej klasy draftu, mający za sobą epizod w Green Bay Packers.

We Wrocławiu zagra również biegacz Lamar Carswell, zeszłoroczny mistrz Finlandii z Kuopio Steelers.

Na zakończenie warto wspomnieć, że Panthers byli gośćmi Hejt Parku w Kanale Sportowym, co niewątpliwie było kolejnym dobrym dla popularyzacji naszego sportu wydarzaniem.

Autor: Dariusz Grzybowski

Źródło zdjęcia: https://zwiazekfa.pl/

Leave a Reply

%d bloggers like this: