Skip to content

Trudne wyzwanie Panthers Wrocław. Rywalem Vienna Vikings

W niedzielę, Panthers Wrocław rzucą rękawicę niepokonanemu beniaminkowi Vienna Vikings. Zespół z Polski nie będzie faworytem, ale pokazał w ostatnim spotkaniu, że ich ofensywa, pod batutą nowego rozgrywającego, nabrała zupełnie nowej jakości. Czy wystarczy to na Vikings?

Panthers jadą do Wiednia

Terminarz European League of Football nie rozpieszcza Panthers Wrocław. Po meczach z mistrzami i wicemistrzami ELF, wrocławscy futboliści zagrają na wyjeździe z Vienna Vikings, którzy za sprawą czterech pewnych zwycięstw sprawiają wrażenie zdecydowanie najsilniejszej drużyny w ligowej stawce.

Ale w ostatnim czasie, w obozie Panthers, widać postępy. Wrocławianie ulegli wicemistrzom ELF dopiero po dogrywce, a mecz zakończył się wynikiem 23:26. Pojedynek na szczycie konferencji północnej był również debiutem nowego rozgrywającego Panthers – Sladea Jarmana, który zastąpił kontuzjowanego Justicea Hansena. Nowy amerykański quarterback doskonale wpasował się w zespół, pomimo że dołączył do niego zaledwie kilka dni wcześniej. Za sprawą celnych podań Jarmana, skrzydłowy Malik Stanley zdobył w ostatnim meczu aż trzy przyłożenia.

Nowy rozgrywający pokazał, że potrafi wykorzystać potencjał naszej ofensywy, chociaż przed swoim debiutem odbył z drużyną zaledwie trzy treningi. Ten tydzień przebiega dla nas pod znakiem dalszego zgrywania zespołu oraz analizy gry naszych rywali. Spotkanie z Vikings z pewnością nie będzie łatwe, ale wiem, że jeśli poukładamy odpowiednio wszystkie elementy naszej strategii, to nasz zespół dysponuje wszystkim, aby je wygrać – przekonuje Jakub Samel, trener główny Panthers Wrocław.

Za sprawą dwóch zwycięstw i dwóch porażek Panthers zajmują drugie miejsce w tabeli konferencji północnej. Międzygrupowe spotkanie z Vikings, w końcowym rozrachunku, może mieć decydujący wpływ na układ ligowej tabeli i awans do fazy play-off.

– Nie ukrywam, że minimalna porażka z Sea Devils i zaistniałe kontrowersje dotyczące końcówki meczu bardzo nas zabolały. Czujemy sportową złość i wielką motywację, aby w Austrii udowodnić, że potrafimy wygrywać z najlepszymi. Spotkanie z Vikings będzie wielkim wyzwaniem, ale nasza defensywa nie raz pokazywała, że jest w stanie zatrzymać każdego, a ofensywa z nowym rozgrywającym zaczyna nabierać rozpędu. Zrobimy wszystko, by wrócić z tarczą – mówi Michał Latoś, prezes Panthers

Gdzie oglądać mecz Vienna Vikings – Panthers Wrocław

Polscy kibice będą mogli oglądać wyjazdowe spotkanie Panthers Wrocław z Vienna Vikings w niedzielę 3 lipca od godz. 15:00 na antenie Polsat Sport News (aktualizacja).

*

Tekst: materiał prasowy Panthers Wrocław

Zdjęcia: Rafal Skula z RSES

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: