Skip to content

Tuesday Night Football! Play-off na linii w Los Angeles i Filadelfii

Tuesday Night Football! Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Przez koronawirusa liga zdecydowała się przełożyć mecze, ale dzięki temu mamy dodatkowy dzień z NFL.  Tekst przygotował Miłosz Marek. 

1:00 Seattle Seahawks (5-8) @ Los Angeles Rams (9-4)

Sean McVay i spółka bardzo szybko otrzymali szansę na zażegnanie kryzysu w dywizji. Sami pomogli sobie bardzo wygrywając z Arizona Cardinals, a jeśli we wtorkowy wieczór dołożą zwycięstwo przeciw Seattle Seahawks, zrównają się z najlepszą drużyną w NFC West. To nie wystarczy jeszcze do objęcia prowadzenia, ale z pewnością będzie wyraźnym sygnałem. 

Ten plan spróbują pokrzyżować Seahawks, którzy także nadal marzą o udziale w play-off. Po powrocie Russella Wilsona, coś co jeszcze nie tak dawno wydawało się nierealne, nadal ma szansę bytu. Oczywiście w Seattle nie ma już miejsca na potknięcia, tym bardziej w starciu wewnątrz dywizji. 

Jednak w tym pojedynku faworyt może być tylko jeden, mimo wielu problemów zdrowotnych. Zdrowy jest cały ofensywny trzon ekipy z Los Angeles, dlatego Rams są 7-punktowym faworytem bukmacherów. 

1:00 Washington Football Team (6-7) @ Philadelphia Eagles (6-7)

Dość niespodziewanie za plecami Dallas Cowboys nadal toczy się walka o miejsce w play-off w NFC East. Washington Football Team zwarł szeregi po słabym początku roku i zaczął wygrywać, szczególnie w ostatnich tygodniach. Zespół ze stolicy napędziła wygrana z Tampa Bay Buccaneers. Dopiero porażka z Cowboys sprawiła, że ponownie ich bilans zwycięstw spadł poniżej 0.500.

Trwa sezon, w którym cały czas uczymy się Eagles oraz ich nowego szkoleniowca. Nick Siriani i jego podopieczni potrafią rozprawić się w „strzelaninie” z Saints czy nie dać szans Denver Broncos, a przegrać 7:14 z Giants. Efekt? Bilans identyczny jak WFT – 6 zwycięstw, 7 porażek. 

Zwycięzca wtorkowej potyczki nadal będzie mógł realnie myśleć o grze podczas Wildcard Weekend. Obecnie #7 w NFC zajmują Minnesota Vikings, którzy mają taki sam bilans. 

Faworytem będą gospodarze z Filadelfii, bowiem nawet nie wiadomo, kto będzie rozgrywającym zespołu. Do braku Ryana Fitzpatricka kibice już przywykli (już oficjalnie nie zagra w tym sezonie), natomiast przez COVID wypadają także Taylor Heinicke i jego zastępca Kyle Allen. Dostępne opcje dla Rona Rivery na prawdopodobnie najważniejszy mecz sezonu? Garrett Gilbert, Kyle Shurmur oraz Jordan Ta’amu. 

Autor: Miłosz Marek

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: