Skip to content

U bram NFL – Antoni Podgórski

Skrzydłowy Warsaw Mets, a w przeszłości Rhinos Wyszków, Antoni Podgórski jest na najlepszej drodze, by trafić do NFL. Znalazł się w dziewiątce najlepszych zawodników świata, którzy zaprezentują się przed skautami w USA. 

Cieszymy się, że gracze z całego świata rywalizują o miejsce w programie, w tym też zawodnicy, którzy zostali wybrani po wzięciu udziału w tegorocznym International Combine w Niemczech w październiku – mówi Damani Leech, dyrektor operacyjny NFL International (za NFL.com). – Program The International Player Pathway jest ścieżką dla międzynarodowych graczy, aby dostać się do NFL – dodaje.

Program o którym wspomina Leech wystartował w 2017 roku. Ma on na celu rozwój futbolu na świecie, przy jednoczesnej możliwości rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w USA, z walką o miejsce w składzie na sezon włącznie.

Oprócz Antoniego wyróżnienie i szansę na NFL otrzymali: Isaac Alarcon (Meksyk), Otavio Amorim (Brazylia), David Bada (Niemcy), Leo Krafft (Norwegia), Boqiao Li (Chiny), Chris Mulumba (Finlandia), Bernhard Seikovits (Austria) oraz Sandro Platzgummer (Austria).

Z The International Player Pathway do NFL trafili w pierwszym roku: tight end Alex Gray (Brytyjczyk/ Atlanta Falcons), defensive end Alex Jenkins (Wielka Brytania/New Orleans Saints), defensive end Efe Obada (Brytyjczyk/Carolina Panthers) i linebacker Eric Nzeocha (Niemcy/Tampa Bay Buccaneers). Natomiast już w 2019 roku biegacz Christian Wade (Wielka Brytania/Buffalo Bills), fullback Jakob Johnson (Niemiec/New England Patriots), offensive Tackle Jordan Mailata (Australia, wybrany w 7 rundzie draftu przez Philadelphię Eagles) oraz defensive tackle Durval Queiroz Neto (Brazylia, Miami Dolphins).

Ale by nie było tak kolorowo, nie wszyscy z programu zostają zawodnikami najlepszej ligi świata. W zeszłym roku szansę treningów z zespołami NFL otrzymało – wspomnianych wyżej – 4 z 7 zawodników. Trzech – przynajmniej na ten moment – pożegnało się z marzeniami.

Tak czy inaczej, szansa by Antoni Podgórski trafił do NFL jest realna i teraz wszystko zależy od tego jak Polak zaprezentuje się już niedługo w USA.

Autor: Karol Potaś

Źródła: nfl.com oraz forbes.com.mx/

 

Leave a Reply

%d