Skip to content

Zakupy FF z NFL Polska – Week 16

Zapraszamy na kolejne zakupy do drużyn fantasy football. Kogo warto dodać do składu? Zapraszamy do tekstu Adriana Glejzera.

QB Jared Goff (Detroit Lions; 7%; @ ATL, @ SEA, vs GB)

Goff odnalazł się po cięższym początku w Lions, i od miesiąca stanowi solidną opcję w fantasy. Najbliższe spotkania przeciwko Atlancie i Seattle nie należą do kategorii ciężkich, i można zaryzykować z jego wystawieniem.

 

RB Ronald Jones (Tampa Bay Buccaneers; 23%; @ CAR, @ NYJ, vs CAR)

Kontuzja wyklucza Leonarda Fournette’a z reszty sezonu regularnego, a trener Arians ogłosił, że to Jones ma przejąć jego rolę. Fournette był kluczowym elementem ofensywy w tym sezonie, i ciężko oczekiwać, że Jones będzie równie dobry. Z drugiej strony, kontuzji doznali również skrzydłowi Chris Godwin i Mike Evans, a to oznacza, że na Jonesa spada dużo odpowiedzialności za ofensywę drużyny. Jest on najpewniej ostatnim tzw. “workhorse RB” dostępnym na tegorocznym waivers. Jeżeli ktoś ma jeszcze FAAB, powinien go zużyć właśnie na Jonesa.

 

WR Amon-Ra St. Brown (Detroit Lions; 32%; @ ATL, @ SEA, vs GB)

Brown rozegrał trzy świetne mecze z rzędu, w każdym notując przynajmniej 11 targetów, 8 złapanych podań i 73 jardy. Brown rozgrywa pierwszy sezon w NFL, i w klasycznym dla debiutanta stylu złapał formę w drugiej jego połowie. Stał się wyraźną pierwszą opcją zespołu po kontuzji T.J. Hockensona i nie powinno się to zmienić do końca sezonu.

 

TE Cole Kmet (Chicago Bears; 25%; @ SEA, vs NYG, @ MIN)

Kmet po cichu rozgrywa solidny drugi sezon w NFL. Jest drugą opcją podaniową drużyny za plecami Darnella Mooneya. Powodem jego braku popularności w fantasy jest brak przyłożeń, zaskakujący w przypadku tight enda, wynikający głównie z przeciętnej ofensywy podaniowej Bears. Chicago czeka teraz kilka łatwiejszych defensyw do pokonania, co powinno dać Kmetowi szansę na przełamanie.

 

DEF Atlanta Falcons (4%; vs DET, @ BUF, vs NO)

Wbrew temu, co sugeruje ich bilans 6-8, defensywa Atlanty rozgrywa przyzwoity sezon. Przede wszystkim często przechwytuje piłkę. W najbliższym spotkaniu zmierzy się z ofensywą Lions, która ma problemy z chronieniem piłki nawet w wygranych spotkaniach.

 

IDP Charles Harris (Detroit Lions; 12%; @ ATL, @ SEA, vs GB)

Harris rozgrywa swój pierwszy sezon jako starter, i jest to zdecydowanie jego najlepszy sezon w karierze. Notuje regularnie tackle i sacki, ale jest lekko ryzykowną opcją – zdarzają mu się spotkania z zerowym dorobkiem punktowym. 

 

Autor: Adrian Glejzer

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: