Skip to content

Zakupy FF z NFLPOLSKA #13

Tradycyjnie, jak co tydzień, publikujemy tekst z cyklu zakupy z NFL Polska.  Zestawienie waiver wire przygotował Adrian Glejzer!

QUARTERBACKS

Andy Dalton (na  zdjęciu w leadzie) (13%; @ CIN, vs SF, vs PHI)

Dalton nie jest bezpieczną opcją do grania, ale na tym etapie sezonu ciężko znaleźć kogoś takiego na waivers. Z drugiej strony zanotował 3 dobre mecze z rzędu, a najbliższy przeciwnik to Bengals – jedna z najgorszych defensyw ligi. Łatwiej w tym sezonie już mieć nie będzie.

 

RUNNING BACKS

Peyton Barber/JD McKissic (1%/49%; @ SF, vs SEA, vs CAR)

Antonio GIbson doznał kontuzji, która eliminuje go z gry w najbliższym tygodniu, a najpewniej także z reszty sezonu. Jego rolą w ofensywie podzielą się Barber i McKissic – pierwszy z nich będzie bardziej aktywny w akcjach dołem i przy goal-line, drugi w akcjach podaniowych. Na ten moment ciężko wskazać lepszą z tych dwóch opcji, gdyż zależy to głównie od tego, jak będą przebiegać spotkania Waszyngtonu.

Ty Johnson (4%; @ SEA, @ LAR, vs CLE)

Johnson świetnie wypełnił lukę w ofensywie Jets po kontuzji Franka Gore, i rozegrał najlepszy mecz RB Jets w tym sezonie. Jeśli Gore pozostanie poza grą na dłuższy czas, a trener Adam Gase podejmie choć raz słuszną decyzję, Johnson ma szansę być bardzo przydatnym zawodnikiem w końcówce sezonu.

 

WIDE RECEIVERS

Keke Coutee (27%; @ CHI, @ IND, vs CIN)

Staram się nie umieszczać tego samego zawodnika dwa tygodnie z rzędu, ale dla Coutee muszę zrobić wyjątek. Ci, którzy zaufali mu w zeszłym tygodniu, z pewnością są bardzo szczęśliwi z tej decyzji. Najbliższy przeciwnik – Chicago – dysponuje świetną defensywą, więc ciężko oczekiwać powtórki. Z drugiej strony, od czasu zwolnienia Billa O’Briena w każdym meczu dwóch skrzydłowych może liczyć na dobre występy, a od tygodnia jedną z tych dwóch podstawowych opcji jest właśnie Coutee.

Denzel Mims (11%; @ SEA, @ LAR, vs CLE)

Mims pozostaje w cieniu innych debiutantów na pozycji skrzydłowego, ale rozgrywa niezły sezon. W każdym rozegranym meczu osiąga 40 jardów, i nadal czeka na swoje pierwsze przyłożenie w karierze. To ma szansę przyjść przeciwko przeciętnej defensywie Seattle w najbliższy weekend.

 

TIGHT ENDS

Logan Thomas (41%; @ SF, vs SEA, vs CAR)

Thomas pozostaje jedną z najstabilniejszych opcji pod względem targetów na pozycji TE – w każdym spotkaniu jest celem podania przynajmniej 4 razy. Nie zawsze przekłada się to na dobry mecz, ale jest jedną z głównych broni Waszyngtonu i dzięki temu w każdym tygodniu ma szansę odpalić.

 

DST

Carolina Panthers (10%; vs DEN, @ GB, @ WAS)

Panthers zanotowali dwa świetne występy przed bye weekiem. Teraz czeka ich pojedynek z Denver, które często traci piłkę i potrafili kompletnie znikać ofensywnie.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło zdjęcia: dallascowboys. com

Leave a Reply

%d