Skip to content

Zakupy FF z NFLPOLSKA #16

Przed nami ostatni tydzień sezonu NFL, który potrafi być bardzo niebezpieczny dla menedżerów fantasy. Część drużyn jest już pewna swojego miejsca w playoffs, lub już wypadła z rywalizacji, i zamiast podstawowych zawodników wystawi ich zmienników. W takiej sytuacji są np. Chiefs, którzy zagwarantowali sobie bye week i nie wiadomo, czy ich gwiazdy pojawią się na boisku, a jeśli tak, to na jak długo. Jedynymi w pełni bezpiecznymi opcjami są więc członkowie drużyn walczących “o coś” w ostatniej kolejce. Przykładowo, trzy drużyny walczą o wygranie dywizji NFC East, więc na pewno nie dadzą wolnego swoim zawodnikom. Zapraszamy na zakupy!

QUARTERBACKS

Philip RIvers (40%; vs JAX)

Rivers notuje bardzo solidną drugą połowę sezonu. Zaliczył słaby mecz przeciwko Steelers, ale jest to mocna defensywa, więc można się było tego spodziewać. Skłoniło to wielu menedżerów do wysłania go na waivers, dzięki czemu jest dostępny w większości lig i może pomóc komuś potrzebującemu rozgrywającego w ostatniej kolejce sezonu (np. właścicielowi Mahomesa, który wg planów Chiefs ma nie grać w najbliższą niedzielę).

 

RUNNING BACKS

Malcolm Brown (19%; vs ARI)

Zarówno Cam Akers, jak i Darrell Henderson są kontuzjowani, i mają małe szanse, by zdążyć się wyleczyć przed niedzielną kolejką. To oznacza, że do Browna będą należeć wszystkie akcje Rams grane dołem. Przeciwnikiem będzie Arizona, która ostatnio m.in. pozwoliła na mecz życia Jeffowi Wilsonowi z 49ers. Dodatkowo, Rams będą pozbawieni Jareda Goffa, a to oznacza, że będą chcieli bardziej polegać na grze biegowej.

 

WIDE RECEIVERS

Sterling Shepard (44%; vs DAL)

Shepard prezentuje się bardzo solidnie w meczach, w których nie ma kontuzji. Co spotkanie może liczyć na solidną liczbę podań. Fakt, że są one od Daniela Jonesa nie pomaga, ale przeciwnikiem Giants w tym tygodniu są Cowboys – bardzo słaba defensywa przeciwko podaniom. Shepard powinien zanotować dobry występ.

Michael Gallup (44%; @ NYG)

Gallup rozgrywa sezon poniżej oczekiwań, ale przez ostatni miesiąc złapał formę. Dallas będzie potrzebować jego dobrej gry, by pokonać Giants i zachować szansę na wygranie dywizji.

 

TIGHT ENDS

Irv Smith (15%; @ DET)

Smith ma za sobą bardzo dobrą serię spotkań, korzystając z nieobecności Kyle’a Rudolpha. Najbliższy przeciwnik to Detroit, które właśnie zostało zmiecione przez Tampa Bay, i które ma duże problemy z kontuzjami swoich zawodników.

 

DST

Dallas Cowboys (23%; @ NYG)

Cowboys mają o co grać w ostatniej kolejce, a Giants nie imponują ofensywą.

 

Autor: Adrian Glejzer

Źródło zdjęcia: dallascowboys. com

Leave a Reply

%d