Skip to content

Zapowiedź piątku i soboty week 16

Święta z NFL? To brzmi jak plan idealny. Liga w tym roku zafundowała swoim fanom łącznie aż cztery spotkania (w pierwszy i drugi dzień świąt). Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy na zapowiedź!

New Orleans Saints vs Minnesota Vikings – piątek godz.22:30

W pierwszym świątecznym spotkaniu, Święci podejmą Wikingów z Minnesoty. Ekipa z Nowego Orleanu wciąż pozostaje w walce o jedynkę NFC. Natomiast Vikings są w trudnej sytuacji i jedynie matematyczne szanse pozwalają im marzyć o postseason.

Faworytem spotkania bez wątpienia są Saints. Podopieczni HC Sayna Paytona zapewne będą chcieli zamazać dwie porażki z rzędu i wciąż nie są pewni zwycięstwa w dywizji. Dla nich to też ważne spotkanie, ponieważ chcą zamknąć sytuację w dywizji. A po drugie, muszą się odkuć i złapać rytm, by marsz po Super Bowl był realny. Szczególne Drew Brees był “niewyraźny”. Saints potrzebują do zwycięstw jego dobrej, równej formy.

Detroit Lions vs Tampa Bay Buccaneers – sobota godz.19:00

Lions są już jedną nogą są na wakacjach. Zeszłotygodniowa porażka z Tennessee Titans zamknęła im drogę do PO. Natomiast Tom Brady i spółka, może nie pewnym krokiem ale jednak, zmierzają do fazy playoffs.

Tampa posiada taki skład na papierze, że zwycięstwa powinny być formalnością. Jednak na boisku nie wygląda to już tak super. Osobiście jestem bardzo ciekawy jak zaprezentują się w postseason. W PO doświadczenie takich graczy jak Brady czy Gronkowski może zapunktować, ale wiek też może odegrać swoją rolę, niekoniecznie pozytywną. Spotkanie z Lions powinno raczej okazać się jednak formalnością.

Arizona Cardinals vs San Francisco 49ers- sobota godz.22:30

Cardinals prawdopodobnie z Chicago Bears powalczą o siódme miejsce w wild card. To spotkanie może okazać się więc kluczowe w kontekście udziału w postseason. Natomiast dla 49ers sezon dawno się zakończył, m.in. z powodu wielu kontuzji znaczących zawodników.

Ten pojedynek nie zapowiada się jednak na jednostronny. Cardinals muszą, a 49ers mogą. Jednak wszyscy dobrze wiemy jak wyglądają starcia dywizyjne. Utarcie nosa rywalom jest bezcenne. W pierwszym spotkaniu tego sezonu pomiędzy 49ers i Cardinals minimalnie lepsi okazali się ci drudzy. Bez wątpienia będziemy świadkami dobrego spotkania i emocji do samego końca.

Las Vegas Raiders vs Miami Dolphins – niedziela godz.02:15

Na deser dostajemy to co najlepsze. Drużyna, która przegra w tym spotkaniu, definitywnie zakończy albo bardzo utrudni sobie drogę do playoffs. W lepszej sytuacji są bez wątpienia Delfiny, które w zeszłym tygodniu wyeliminowały New England Patriots z PO i prezentują niezły futbol. Natomiast Raiders przystąpią do spotkania ze swoim pierwszym QB Derekiem Carrem. Ale ten jest świeżo po urazie pachwiny i trudno powiedzieć jak na dzisiaj wygląda jego forma. Niewiele osób daje Raiders jakikolwiek szanse na PO, ale dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

Autor: Jakub Ciurkot

Grafika: NFL on ESPN / facebook

Leave a Reply

%d bloggers like this: