Skip to content

Zapowiedź soboty Week 15

W piętnastej kolejce liga przygotowała dla swoich fanów dwa spotkania, które zostaną rozegrane już dzisiaj. Jako pierwsi rękawice podejmą Denver Broncos i Buffalo Bills. Natomiast w drugim spotkaniu Green Bay Packers zmierzą się z Carolina Panthers. Nie przedłużając zapraszamy na zapowiedź!

Denver Broncos vs Buffalo Bills – 22:30

Denver Broncos podejmują ekipę  z mroźnego Buffalo. Dla Bills Mafii (kibiców Buffalo Bills) ten dzień może być małym Super Bowl, bowiem ich ukochana drużyna po raz pierwszy od ćwierćwiecza może wygrać dywizję AFC East. 25 lat to kawał czasu. A właśnie dziś niechlubna passa 25 lat bez dywizyjnego mistrzostwa może pójść do lamusa.

Trzeba przyznać, że podopieczni Seana McDermotta są w gazie. Ostatnie dwa zwycięstwa z San Francisco 49ers i – przede wszystkim Pittsburgh Steelers – dodały dużo pewności siebie i podniosły mental zawodników. Josh Allen zaczyna grać na wysokim poziomie. Linia ofensywna nareszcie pomaga mu w zdobywaniu jardów i ochrania go przed szarżami rywali. W spotkaniu ze Steelers świetnie prezentowała się cała ofensywa. Steffon Diggs udowadnia w każdym spotkaniu, że takiego WR tej drużynie brakowało. Gość wziął ciężar zdobywania jardów na swoje barki i swoją pewnością siebie podrywa drużynę do walki. Słowa Allena po spotkaniu ze Steelers mówią same za siebie:  „Niech oni sobie gadają, niech oni sobie ku*wa tańczą – my będziemy zapier*alać”. Bills nie warto prowokować. JuJu Smith-Schuster się o tym przekonał.

Drużynę  z Buffalo lekko sprowokował przed dzisiejszym spotkaniem rozgrywający Denver Broncos Drew Lock, który wypowiedział się na temat jednego z najlepszych CB w lidze Tre’Daviousa White’a. Stwierdził, że zna White’a z LSU i wie jak się porusza i gdzie w danym momencie znajduje się na boisku. Ponadto dodał, że uważa White’a za znakomitego CB, lecz nie boi się go i będzie posyłał futbolówki w jego stronę. Może nie była to bardzo agresywna wypowiedź Locka, jednak w na grupach fanów Bills wybuchła fala oburzenia i lekkiej “szydery” z QB Broncos.

Broncos teoretycznie posiadają jeszcze matematyczne szanse na PO, więc to spotkanie może okazać się dla nich kluczowe. Faworytem spotkania bez wątpienia są Bills, lecz jak będzie przekonanym się już wieczorem.

Kto wygra mecz?

View Results

Loading ... Loading ...

Green Bay Packers vs Carolina Panthers – 02:15

W drugim starciu Green Bay Packers powalczą o jedenaste zwycięstwo w sezonie  z Carolina Panthers. Pantery sezon mają… już za sobą. Z bilansem 4-9 “walczą” jedynie o miano najgorszej drużyny konferencji NFC. Natomiast Packers są na dobrej drodze, aby zająć pole position i  pierwszy weekend PO spędzić w domu.

Faworytem spotkania bez wątpienia są Packers. U siebie, na Lambeau Field, przegrali w tym sezonie zaledwie jedno spotkanie, ulegając Minnesocie Vikings. Podopieczni HC Matta LaFleura w obecnych rozgrywkach zdobyli aż 410 punktów (najwięcej w lidze). Więc w tym spotkaniu możemy spodziewać się dużej ilości punktów po ich stronie. Ponadto defensywa Panter nie zalicza się do tych lepszych w lidze. Packers będą faworytem, lecz po cichu liczę, że nie będzie to jednostronne widowisko i do samego końca będziemy świadkami wielu emocji. Czy będzie warto zarwać nockę? Oczywiście! Taki weekend z NFL chcemy mieć zawsze!  😉

Kto wygra mecz?

View Results

Loading ... Loading ...

Autor: Jakub Ciurkot

Grafika: Buffalo Bills/facebook

Leave a Reply

%d