Skip to content

Zapowiedź The Game – (#3) Michigan Wolverines @ (#2) Ohio State Buckeyes

Już za kilka godzin czeka nas jedno z największych wydarzeń w amerykańskim, akademickim, futbolu. The Game, czyli starcie Michigan Wolverines z Ohio State Buckeyes już dzisiaj o 18. Zapraszamy na zapowiedź Grzegorza Kowalskiego!

(#3) Michigan Wolverines @ (#2) Ohio State Buckeyes
Godzina 18:00
Columbus,OH

Obie ekipy wchodzą w ten mecz z bilansem 11-0 i 8-0 w Big Ten. To będzie potężne starcie tytanów. Zwycięzca zmierzy się z wygranym dywizji West (przedziwnie śmieszna dywizja w footballu z grupą parodystów, ale to inny temat, którym kiedyś też się zajmiemy) w meczu o mistrzostwo konferencji Big Ten. I raczej zwycięzca tego spotkania nie powinien mieć większego problemu z tytułem konferencji, ktokolwiek nie stanie im na drodze. Natomiast przegrany może mieć szansę na play-offs, jeżeli mecz będzie bliski i jedna z ekip wygra np. 24-21, po dogrywce lub tzw. walk-off FG na koniec spotkania. W przypadku blowoutu, np. 56-14 będzie to raczej koniec planów o mistrzostwie NCAA. Wtedy obie drużyny nie będą zależne od siebie i będą zmuszone liczyć na porażki LSU, TCU, USC, Alabamy czy Clemson (lub sprzyjających kombinacji) do końca sezonu. W kwestii play-offs, pomógł im natomiast zespół Tennessee, który stracił szanse na finał konferencji SEC, po tym jak przegrał z „jedynką” – Georgią i – niespodziewanie – również z South Caroliną.
*
Wracając do dzisiaj grających ekip, odkąd trenerem Michigan został Jim Harbaugh, to tak wysoko rozstawionych OSU i Michigan, gdy mierzyli się ze sobą, widzieliśmy trzykrotnie – w 2016 (close game), 2018 (dominacja OSU) i w 2021 (wygrana Michigan, pierwsza od dawna). I właśnie ta wygrana dała Michigan play-offs. W defensywie Wolverines świetną pracę wykonywał wtedy Aidan Hutchinson, który gra już w NFL. Miał 3 sacki. Natomiast w ofensywie wyróżniał się Hassan Haskins, który wybiegał 169 jardów i miał aż 5 biegowych przyłożeń.

A jak będzie w tym roku?
Ekipa Wolverines to dalej gra biegowa, z running backiem Blakiem Corumem na czele – prawie 1500 jardów dołem, 6 jardów na próbę i 18 biegów po sześć oczek.

Za to Buckeyes to gra górą. Rozgrywający CJ Stroud pewnie do końca sezonu będzie walczył o Heisman Trophy z Calebem Williansem z USC Trojans. 3000 jardów górą, 35 podań na TD i 4 przechwyty. Absolutny top QB NCAA.

Piłki od niego łapią Marvin Harrison Jr. oraz Emeka Egbuka. Obaj złapali prawie dwa tysiące jardów i 19 przyłożeń (ps. czuję się staro, widziałem jak Marvin Harrison łapał piłki dla P.Manninga w NFL).

Ponadto mają ciekawą grę dołem, którą tworzy hydra – Miyan Williams, TreVeyon Henderson oraz Dallan Hayden – razem 24 przyłożenia.

Obie drużyny mają swoje różnice i podobieństwa. Obie męczyły się z rywalami w ostatnich kolejkach (OSU m.in. z Maryland, a Michigan z Illinois wygrało po samej końcówce). Obie też miały swoje przeżycia z Penn State. I w tych okolicznościach, jedno jest raczej pewne, to może być mecz, w którym o zwycięstwie zdecyduje może nawet jeden błąd, jak fumble czy rzucony przechwyt. Wcale się nie zdziwię, jeśli zwycięzcę poznamy w dogrywce.

Pełną rozpiskę najciekawszych spotkań przygotował Jakub Ciurkot, w specjalnym, czwartkowym espresso, zachęcamy do sprawdzenia.

NFLPolska espresso #64 „wydanie specjalne”

Autor: Grzegorz Kowalski

Autor zdjęcia w tle: Sam Howzit (This file is licensed under the Creative Commons Attribution 2.0 Generic license).

*

Na koniec przypominamy o naszym podcaście, z podsumowaniem week 11 i zapowiedzią kolejnego tygodnia w NFL.

***

Zachęcamy też do naszej dedykowanej grupy fanów na facebooku. Link do dołączenia poniżej.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/ 

Leave a Reply

%d bloggers like this: