Skip to content

Zapowiedź TNF: Broncos – Colts

Dwie ekipy spisujące się poniżej oczekiwań powalczą w kolejnym Thursday Night Football. Piąty tydzień zmagań w nowym sezonie NFL zainauguruje potyczka Broncos i Colts. Zapowiedź przygotował Miłosz Marek.

Trudny początek

W czwartkowy wieczór zmierzą się dwie ekipy, które rozczarowują swoich kibiców na początku nowego sezonu. Broncos pod wodzą Russella Wilsona mieli być kandydatem co najmniej do gry w play-off, a niektórzy widzieli w nich nawet kandydata do gry w Super Bowl, jako przedstawiciel AFC.

Zostało jest 13 spotkań, aby spełnić te marzenia, ale początki byłego QB Seahawks oraz nowego HC zespołu, Nattaniela Hacketta są trudne. Bilans 2-2 nie zamyka żadnej furtki, jednak postawa zespołu z Denver pozostawia wiele do życzenia. Dopiero w niedzielnej potyczce z Raiders notował przyzwoite liczby, jednak nie przełożyło się to na sukces w dywizyjnym meczu z zespołem, który do tego momentu pozostawał bez zwycięstwa.

Rollercoaster

Kibice z Indianapolis dotychczasową część sezonu mogą porównać do jazdy na kolejce górskiej. Raz w górę, raz w dół i ból głowy na koniec. 

Colts do tej pory męczyli się z Texans i ostatecznie zremisowali, polegli z kretesem z Jaguars, sensacyjnie ograli z Chiefs oraz ponownie przegrali, tym razem z Titans.

Przed rozpoczęciem sezonu wydawało się, że spokojnie budowany zespół zyskał brakujący element – rozgrywającego z górnej półki, który swoim doświadczeniem zapewni wejście na kolejny poziom. Tymczasem Matt Ryan, póki co, nie przypomina siebie nawet z ostatnich, trudnych sezonów w Atlancie, gdzie mimo słabych wyników nie można było powiedzieć wiele złych słów na postawę byłego MVP ligi. 

Na razie jego dobrej gry zdecydowanie brakuje Frankowi Reichowi, którego stołek powoli staje się gorący.

Bez RB1

Obie ekipy przystąpią do Thursday Night Football bez swoich najlepszych biegaczy. Broncos stracili w ostatnim meczu Javonte Williamsa i nie będą mogli skorzystać z jego usług do końca sezonu 2022. 

Z kolei Colts nie będą mogli skorzystać z usług Jonathana Taylora, najlepszego RB poprzedniego sezonu. Lista nieobecnych jest dłuższa i posiada znaczące nazwiska. W czwartek nie zagrają także Shaquille Leonard, Julian Blackmon oraz Tyquan Lewis.

Prognoza

Co zdarzy się podczas czwartkowej nocy? Faworytem wydają się być gospodarze, dla których strata Williamsa będzie mniej bolesna niż brak Taylora w szeregach Colts. Pod jednym warunkiem – Wilson musi zagrać na dobrym poziomie i wykorzystać znacznie większy potencjał w swoim korpusie skrzydłowych.

Autor: Miłosz Marek

Na koniec przypominamy o naszym premierowym podcaście NFLplRadio, z omówieniem week 4 i zapowiedzią week 5. Skład: Maciej Zając, Hubert Gawroński i Jakub Kazula. 

oraz o naszej dedykowanej grupie na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d