Skip to content

NFL Draft 2021 – podsumowanie dzień 3

Draft 2021 przeszedł do historii. Został zapamiętany przez postronnych ze względu m.in. na znakomite wyniki oglądalności. Ostatnie godziny naboru podsumowuje Karol Potaś, Jakub Kazula i Dominik Kędzierawski. Zapraszamy!

Najważniejsze wydarzenie:

Kuba Kazula: Fakt, że skończył nam się draft i nie dość, że na następny trzeba czekać cały rok, to jeszcze na jakiekolwiek futbolowe emocje do sierpnia 🙁

Karol Potaś: Draft oglądało się świetnie, niezależnie od stacji. Widzieliśmy doskonałe materiały wprowadzające, analizy już po wyborach, łączenia z zawodnikami. I finał jest taki, że NFL draft oglądało więcej osób niż…. jakikolwiek mecz finałów NBA (!!!). To jest jakiś kosmos. 

Więcej szczegółów tutaj: https://www.sportsmediawatch.com/2021/04/nfl-draft-ratings-opening-round-second-most-watched-espn-abc/

Dominik Kędzierawski: Nie mam takiego większego wydarzenia, chociaż uważam, że Saints wybierający Iana Booka mogą być większą opowieścią niż powinni. Chciałbym jednak wyróżnić świetny dzień Detroit Lions, dopełniający naprawdę dobry pierwszy draft w wykonaniu Brada Holmesa. Do wyróżnienia Dallas, za wybór Jabrila Coxa który miał świetne value, ale to był już ich drugi LB tej klasy. Oczywiście dzień trzeci to tarcza z rzutkami, więc trudno się czepiać.

*

Najlepszy pick/okazja, w stosunku to mock draftów:

KK: Uwielbiam klasę draftową Panthers. Miałem wrażenie, że trzeciego dnia Panthers brali wszystkich graczy, których lubiłem i chciałem do swojej drużyny, jak Daiviyon Nixon w piątej rundzie czy Deonte Brown w szóstej.

KP: Wiele dobrego naczytałem się o Jabrilu Coxie. I ten w dniu trzecim wybrany został przez Cowboys, którzy bardzo mocno poszli we wzmocnienie formacji defensywnej. 

DK: Poza Coxem to Robert Rochell do Rams w R4, Daiviyon Nixon w R5 do Panthers, Stone Forsythe do Seahawks oraz Jonathan Marshall do Jets w R6, a w ostatniej rundzie Kary Vincent do Broncos.

 *

Najtrudniejszy do zrozumienia pick/i :

KK: Trzeci dzień to moment, w którym każda drużyna ma jakieś swoje potrzeby i pomysły, więc nie bardzo jest się o co czepiać. Tutaj każdy znikąd może wypalić, nawet jeśli wcześniej nie był nawet typowany do wydraftowania, jeśli trafi do drużyny, która w niego uwierzy. I na odwrót, nawet największy “steal” często jednak okazuje się nie aż tak dobry, jak przewidują media.

KP: W tym dniu wpisywanie tutaj zawodników nie jest najlepszym pomysłem. Drużyny działają patrząc często na to jakich zawodników brakuje im w składzie. I nawet wybór stosunkowo wysoki, m.in. QB Iana Booka w 4 rundzie do Saints, może się obronić. 

DK: Jak już wspomniałem, w trzeci dniu nie wypada się zbytnio czepiać. W czwartej rundzie istnieją jedyne takie okazje, ale poza Buddym Johnsonem nie mam nikogo do czepialstwa. Buddy i tak jest naciągany, bo uważam, że byli wtedy do wzięcia LB na wszystkie trzy próby, nie tylko solidny thumper.

 *

Podsumowanie i kto najlepszy pozostał na tablicy wśród zawodników niewybranych: 

KK: Dużo rzutek na tej corocznej tarczy dnia trzeciego i często z zawodników wybranych w tych dniach mamy zarówno negatywne, jak i pozytywne niespodzianki. Co do UDFA to jest kilka naprawdę fajnych nazwisk, jak Ar’Darius Washington czy Trill Williams. Większość już podpisała kontrakty z nowymi drużynami, więc można to sprawdzić na wszelkiego rodzaju trackerach.

Jedno z miejsc: https://www.profootballnetwork.com/nfl-udfa-tracker-2021-undrafted-free-agent-signings-following-2021-nfl-draft/

KP: Dla mnie zwycięzcami draftu – i tego ostatniego dnia również – zostali Chicago Bears. Mnóstwo świetnych picków, o czym pisaliśmy też w podsumowaniu 1 i 2 dnia. A na koniec dorzucili jeszcze m.in. do składu z UDFA Charlesa Snowdena. Zdecydowanie dobrze odrobili pracę domową. Poniżej zestawienie gdzie był prognozowany wybór zawodników, a gdzie finalnie zostali wybrani.

Małe wyróżnienie wędruje też do moich Raiders, którzy wyciągnęli z UDFA Matta Bushmana. Ma on wielki potencjał, nie został wybrany przez historię zdrowotną (chociaż prognozowałem, że i tak ktoś przeznaczy na niego pick 6/7 rundy). Jeśli się odpowiednio “poskładał”, Raiders z pewnością będą mieć na niego wiele pomysłów. 

DK: Zdecydowanie Charles Snowden, który był moim najwyżej notowanym UDFA. Pośród innych ciekawych zawodników do wzięcia zostali też: Jamie Newman, KJ Costello, Cade Johnson, Josh Imatorbhebhe, Tamorrion Terry, Austin Watkins, Pro Wells, Matt Bushman, David Moore, Drake Jackson, Raymond Johnson III, Darius Stills, Justin Hilliard, Trill Williams, Bryce Thompson i Ar’Darius Washington. 

Podsumowanie dnia 1 – tutaj

Podsumowanie dnia 2 – tutaj

Na koniec przypominamy, że mamy dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: