Skip to content

Offseason – podsumowanie #5

Część większych wymian już za nami, ale nie brakuje kolejnych dużych i zaskakujących ogłoszeń. Przygotowania do draftu są już w zaawansowanym etapie, ale zanim to, spójrzmy co ciekawego działo się ostatnio w lidze!

Na wstępie przypominamy o naszym podcascie, gdzie w dwóch ostatnich, specjalnych częściach, przygotowaliśmy analizę prospektów draftowych. 

 

 

KONTRAKTY

  • Jednym z większych, podpisanych ostatnio kontraktów, był ten skrzydłowego Stefona Diggsa. WR pozostaje w Bufallo na następne 4 lata, podpisując umowę o wartości 104 mln $. Gwarantowana część to 70 mln $. Jako, że zawodnik ma jeszcze aktualny kontrakt, oznacza to, że będzie związany z drużyną do 2026 roku. Diggs przy okazji dodał, że planuje zakończyć karierę w Bills.

Jeśli chcecie więcej poczytać o offseason Bills, zapraszamy tutaj -> klik

  • Kolejne duże nazwisko, które zmienia barwy, to Stephon Gilmore. Na kolejne 2 lata, zawodnik związał się z Indianapolis Colts, gdzie dostał kontrakt o wartości 23 mln $, z czego 14 mln jest sumą gwarantowaną. Gilmore, w 2019 roku, zdobył nagrodę dla defensywnego zawodnika roku, 5-cio krotnie powoływany był do składu Pro Bowl, ma na koncie także zwycięstwo w Super Bowl LIII. Nowy CB Colts, w 2012 roku, został wybrany w 1 rundzie draftu (numer 10).

  • Las Vegas Raiders decydują się zatrzymać swojego rozrywającego na kolejne 3 lata.  Derek Carr podpisał kontrakt o wartości na 121,5 mln $.

WYMIANY? 

  • WR Deebo Samuel, zawodnik (jeszcze?) 49ers, poprosił o wymianę! Co zmotywowało zawodnika do podjęcia takich kroków? Jak przedstawia to dziennikarz ESPN Jeff Darlington, Samuel nie chciał omawiać konkretnych powodów swojej decyzji, chciał jednak aby była ona jasna i jednoznaczna dla władz drużyny z San Francisco. Bazując jedynie na plotkach, możemy wyczytać, że głównym powodem miało być niezadowolenie zawodnika z tego, jak drużyna wykorzystuje go w ataku. Ponadto ostatnie nowe kontrakty innych WR w lidze też nie były bez znaczenia.

WR’a 49ers w NFL oglądamy od 2019 roku. W drafcie został wybrany w rundzie drugiej, z 36 pickiem. W historycznym dla tego zawodnika sezonie 2021, wybrany został do pierwszej drużyny All Pro oraz otrzymał powołanie do Pro Bowl.

Oczywiście 49ers wcale nie muszą posłuchać żądań swojego WR’a, ale coś nam się wydaje, że ta historia będzie miała jeszcze kolejne odsłony.

  • Nie jest jeszcze jasne, gdzie będziemy oglądać QB Bakera Mayfielda w nadchodzącym sezonie. W Cleveland wystartowały nieobowiązkowe treningi i rozgrywający się na nich nie pojawił (mówi się, że głównym tego powodem było ściągnięcie do drużyny QB Deshauna Watsona). Mayfield jakiś czas temu poprosił o wymianę, do tej pory jednak, jego położenie się nie zmieniło. Baker całą sytuację podsumowuje, jakoby okazywano mu zdecydowany brak szacunku.

Wymiany i inne ruchy FA, możecie na bieżąco śledzić w naszym aktualizowanym artkule https://nflpolska.com/offseason-podsumowanie-3-wpis-aktualizowany/, który skupia w jedną całość wszystkie podpisane kontrakty  do każdej z waszych drużyn! 

Inne informacje:

  • Prosto z południowej Florydy dotarły do nas dramatyczne wieści dotyczące QB Dwayne’a Haskinsa (Pittsburgh Steelers). Młody rozgrywający, który niedługo miał skończyć 25 lat, zmarł tragicznie będąc potrąconym przez samochód.

Dwayne Haskins jest wychowankiem Ohio State, skąd w roku 2019 trafił do Waszyngtonu. Został wybrany z 15 wyborem w 1 rundzie draftu. Ze stolicy powędrował do Pittsburgha, podpisując umowę w marcu.

  • Głośno było ostatnio o dogrywkach i możliwych zmianach w ich zasadach. Głosy były podzielone, a władze ligi postanowiły się temu przyjrzeć i oto co ustalono:

Zasady zmienią się, ale tylko w playoffach – każda z drużyn będzie miała okazję do posiadania piłki. Bilans głosów, decydujący o wprowadzeniu nowych reguł w życie, wyniósł 29-3. Patrząc w przeszłość, statystycznie, drużyna która wygrywała rzut monetą, częściej wychodziła ze spotkania zwycięsko, o czym świadczy bilans 10 wygranych i jedynie 2 przegrane.

Dogrywki z sezonie zasadniczym na ten moment pozostają bez zmian.

Autor: Kamil Sławecki

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: